Tip na výlety

Lysá nad Labem je město v Polabí, zlatém pruhu země české, s barokními památkami. Můžete zde navštívit kostel Sv. Jana Křtitele nebo zámek s francouzským parkem, v němž jsou umístěny sochy významných umělců, zejména M. B. Brauna a jeho žáků. Lysá nad Labem je rodištěm Bedřicha Hrozného, který se proslavil rozluštěním chetitského písma. V Lysé najdete Polabské muzeum věnované právě Bedřichu Hroznému. Za zmínku stojí také Klášter bosých augustiniánů sv. Jana Nepomuckého, který založil r. 1700 František Antonín Špork. Nyní je sídlem Státního oblastního archivu Praha.

V těsné blízkosti penzionu se nachází Výstaviště Joly. Výstavy se zde konají každý měsíc.

Park Mirakulum v nedalekých Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete zde lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem.

Máte-li rádi něco kreativního neváhejte navštívit také Centrum řemesel a bylinné zahrady BOTANICUS v nedaleké obci Ostrá. Můžete si vyzkoušet výrobu keramiky, knihtisk, košíkářství, výrobu mýdla, perníčků nebo broušení kamene.

Navštívit můžete také dostihy. Dostihové závodiště se nachází na předměstí Lysé nad Labem.

4 km od Lysé se nachází typická staročeská obec Byšičky s kruhovým náměstím. Jedná se o jednu z nejzachovalejších barokních vesnic na území ČR. Byšičky jsou svojí kruhovou návsí stavební památkou chráněnou státem.

Můžete rovněž navštívit Polabské národopisné museum v Přerově nad Labem. Muzeum v přírodě prezentuje prostřednictvím přenesených objektů lidové architektury život na polabské vesnici od poloviny 18.stol do 1.pol.20.stol. Muzeum patří k nejstarším regionálním muzeím v přírodě v Evropě.

Vydat se můžete po stopách Bohumila Hrabala. V Kersku si dejte něco dobrého v restauraci Hájenka – se šípkovou nebo se zelím?

Nenáročná projížďka na kole z Lysé nad Labem do Poděbrad, cesta se klikatí podél Labe. V úseku Nymburk – Poděbrady je cyklostezka s asfaltovým povrchem v celé své délce.
Penzion ALFA

Penzion ALFA

Penzion ALFA

Penzion ALFA

Penzion ALFA

Hlavní stránka

Penzion ALFA
Masarykova 630, 289 22 Lysá nad Labem
+420 724 033 339, info@penzionlysa.cz

Copyright © 2024 by Penzion ALFA | realizace Regional